+420 777 299 906

csen
MENU

Blog

Nejen z S2 STUDIA

Jak na AdWords III: Kde se můžou zobrazovat vaše reklamy?

Jak na AdWords III: Kde se můžou zobrazovat vaše reklamy?18.01.2016 | Barbora Pobříslová

V minulých dílech seriálu Jak na AdWords jsme se podívali na základní pojmy, orientaci v AdWords, roli klíčových slov a různých typů kampaní. Neuniklo nám, jak správně nastavit ceny v AdWords, abychom zvýšili počet návštěvníků nebo přilákali pozornost k naší značce. Kde se ale vlastně reklamy AdWords zobrazují?


AdWords, jeden z nejvýdělečnějších internetových projektů gigantu Google, je základním nástrojem pracujícím s reklamou. Stačí založit kampaň a nastavit správné položky tak, aby nám reklamy přinášely očekávané ovoce. Kde ale reklamy nastavené v AdWords na internetu potkáme?

Vyhledávací síť Google – Google jako takový, Videa Google, Mapy Google a další

Základem je samozřejmě Google. Po zadání klíčového do vyhledávacího řádku dojde k aukci reklam a následnému zobrazení reklamy. Tu vidíme pod vyhledávacím polem, po pravé straně a ve spodní části stránky. K tomuto typu nastavení zobrazování reklam patří také Google Play, kde se reklamy mohou také zobrazovat a Nákupy Google. Souhrně tento oddíl označujeme jako Vyhledávací síť Google.

Zároveň sem zařazujeme i partnerské weby a speciální služby jako Videa Google Mapy Google. Tam všude můžeme narazit na stejnou reklamu.

Obsahová síť – specializované weby a služby Google (Gmail, Blogger, Youtube)

Druhý způsob, jak zobrazovat reklamy, je Obsahová síť. Na tu narazíme při procházení webu. Patří do ní specializované služby a weby Googlu jako GmailBlogger nebo Youtube. Pokud chceme zobrazovat reklamy na těchto stránkách, musíme nejprve vybrat správnou metodu cílení.

Tu volíme podle toho, čeho chceme dosáhnout (zvýšení návštěvnostipovědomí o značce, konverze atd.) a následně vybíráme konkrétní metody. Je možné se soustředit na klíčová slova, vybrat si konkrétní webové stránky, kde se mají reklamy zobrazovat nebo i zacílit na určitou skupinu zákazníků (například podle zájmů, demografických údajů, atd.)

Zobrazování reklam ovlivňuje samozřejmě i typ zařízení, ze kterého návštěvník přichází. Pokud k prohlížení webu používá mobilní zařízení, budou se mu zobrazovat pouze textové reklamy. U tabletů (a iPodů) může dojít k zobrazení i grafické reklamy spolu s textovou. Tyto reklamy se pak zobrazují na mobilních webech, které jsou součástí Obsahové sítě.


 

S2 STUDIO s.r.o. je webové studio v Českých Budějovicích s více jak 12 letou historií. Navrhujeme, vytváříme a spravujeme www stránky, e-shopy, redakční systémy, intranetové systémy, poskytujeme kompletní grafické práce, internetový marketing a SEO (optimalizace pro vyhledávače). Specializujeme se především na individuální realizace na míru. Zajistíme také kompletní tiskové služby a výrobu reklamy. 

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj: Nápověda Adwords

Fotografie "Coffee Ann Ann / I Love the Smell of Diplomacy in the Morning" od "Surian Soosay" licencována pod CC BY 2.0.

 

Další články

NejnovějšíNejčtenější
Více článků

Naši vybraní klienti

  • Groz Beckert
  • GEST
  • IGY Centrum České Budějovice
  • KOH-I-NOOR holding a.s.
  • EUROBYT CB
  • NL-HOLDING
  • KOH-I-NOOR HARDTMUTH
  • Synlab
  • NUTRIXXION
  • CDF