+420 777 299 906

csen
MENU

Blog

Nejen z S2 STUDIA

Responzivní web je základ. Proč na něj nedáme dopustit?

Responzivní web je základ. Proč na něj nedáme dopustit?31.03.2015 | Barbora Pobříslová

Jak se říká, čísla nelžou. V tomto případě jde o statistiky ohledně smartphonů, tabletů a internetu obecně. Z loňských studií vyplývá, že celých 50% uživatelů, kteří navštívili váš web, si jej prohlíželo ze svých mobilních přístrojů. A pokud nemáte tzv. responsivní web, je klidně možné, že až polovina potencionálních zákazníků se k vám už nevrátí. Proč?


Flexibilní a přehledné

Responsivní web je prostě řečeno “jednoduše přizpůsobivý web” pro jakékoliv zařízení. Ať už se jedná o tablet, smartphone, či čtečku, responsivní web se s tím dokáže vyrovnat. Umí flexibilně pozměnit velikost obrázkůřádkování textu i přizpůsobit odkazy produktů tak, aby si je pohodlně mohl prohlížet uživatel z jakéhokoliv zařízení. Zdá se vám to jako přepych? Pojďme se podívat na další statistiky z loňského roku.

Zatímco v roce 2013 se připojovalo pomocí mobilních zařízení měsíčně asi 3,7 milionů lidí, během loňského roku toto číslo přeskočilo 4 miliony. Systém Android od společnosti Google drží prvenství co se týče mobilních operačních systémů a je momentálně aplikován v 60 % chytrých zařízení. V polovině loňského roku využívalo mobilní přístroj 96 % české populace nad 16 let, samozřejmě ne všichni mají chytrý telefon s přístupem na internet, ale i tak se dá rozpoznat, že tato křivka rapidně vzrůstá.

Masivní nárůst mobilních zařízení

Analytická společnost Gartner vydala zprávu, že v roce 2013 se prodaly neuvěřitelné 2,3 miliardy mobilních zařízení, v roce 2014 toto číslo vzrostlo na 2,5 miliard a prognóza na rok 2015 je dokonce 2,8 miliardy. Co se týče důležitosti responzivního webu, pro mluví i čísla, která ukazují, kolik uživatelů bude v tomto roce prohlížet váš web pomocí mobilních zařízení. Zatímco v roce 2013 to bylo 10 %, o rok později už mluvíme o 50 % a v letošním roce 2015 se dá předpokládat další nárůst. Kam až? Toť otázka.

Responsivní web nabízí klientům několik věcí - nemusí se starat o otravné a zdlouhavé načítání, protože vše běží plynule. Není třeba neustále upravovat velikost obrázků a přejíždět z jedné strany obrazovky na druhou, když si chceme přečíst text, protože prostředí reaguje samo a intuitivně. Zkrátka a dobře, responsivní web je v této době nezbytné opatření, jak si zajistit přízeň klientů a především jejich spokojenost.

V dalším článku se dozvíte co by Vašemu webu nemělo chybět.


S2 STUDIO s.r.o.  je webové studio z Českých Budějovic s více než 12 letou tradicíNavrhujeme, vytváříme a spravujeme www stránky, e-shopy, redakční systémy, intranetové systémy, poskytujeme kompletní grafické práce, internetový marketing SEO práce. Navrhneme pro vás kompletní internetové strategie, aby vaše podnikání na internetu fungovalo dle vašich představ. Specializujeme se především na individuální realizace na míru. Zajistíme také kompletní tiskové služby a výrobu reklamy.

Naši kancelář naleznete na adrese Kněžská 26 (vstup z ulice Hradební), České Budějovice. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvit si osobní schůzku. Stabilní zázemí, férový přístup, silně proklientská péče a mnohaleté zkušenosti, to je S2 STUDIO s.r.o., webové studio z  Českých Budějovic.

Další články

NejnovějšíNejčtenější
Více článků

Naši vybraní klienti

  • Groz Beckert
  • GEST
  • IGY Centrum České Budějovice
  • KOH-I-NOOR holding a.s.
  • EUROBYT CB
  • NL-HOLDING
  • KOH-I-NOOR HARDTMUTH
  • Synlab
  • NUTRIXXION
  • CDF